„Jak tylko kupisz bilet, wszystko samo się układa” – Bilet do Indii

Czyli jak nie spanikować kupując bilet na samolot.

Spanikowałam, jak zawsze.

Nie jest to takie proste, jak kupno biletu na PKP. Decyzja musi być przemyślana, ponieważ zwrot biletu nie oznacza zwrotu gotówki, a sumy również nie są w tym przypadku małe. Wszystko zależy w dużej mierze od regulaminu danego przewoźnika. Ale o tym później.

Na początek. Nie nastawiajmy się, że kupimy bilet od razu. Czasem warto zacząć poszukiwania znacznie wcześniej. My zaczęliśmy  w Maju 2016 (lecimy w Lutym 2017). Warto przeglądać strony informujące  o o pojawiających się promocjach. Jest to fajna opcja, jeśli ma się już  odłożoną gotówkę i nie ogranicza nas czas. Jeśli tylko coś ciekawego się pojawi, trzeba natychmiast bukować, ponieważ promocja rozchodzi się w ciągu kilku chwil. Termin również dotyczy konkretnych dat. My ze względu na pracę i studia oraz czas potrzebny na uzbieranie gotówki ustaliliśmy, że pojedziemy w Lutym.Więc szukaliśmy konkretnych lotów. Jednak zachęcam do obserwowania. Pojawiały się już opcje przelotu z Paryża i Londynu do Indii za ok 800 zł lub z Polski przez Seszele za podobną cenę, ale znajdziemy też loty z Warszawy za 1400 zł. Wydaje mi się, że więcej niż 1700zł nie ma co.

Polecam zapisać się do newslettera, żeby otrzymywać info o promocjach dotyczących kierunku jaki nas interesuje. Warto śledzić również na facebooku.

Pośrednicy i ciasteczka!

Drugą opcją jest przeglądanie stron pośredników. Zanim zaczniecie, dwie sprawy:

  1. Przejdzie na tryb incognito
  2. Usuńcie ciasteczka

Systemy odpowiedzialne za wyświetlanie cen połączeń lotniczych, czasami biorą poprawkę na to, że na przykład jeśli używamy mac’a, to można nam wyświetlić troszkę wyższe ceny:)

Teraz możecie przeglądać np.:

Jeśli już zainteresuje nas jakaś oferta, należy sprawdzić czy do podanej ceny doliczono już opłaty lotniskowe, w innym przypadku możemy zostać niemile zaskoczeniu na lotnisku. Następnie sprawdźmy lot na stronie przewoźnika, często ceny różnią się i możemy upolować coś taniej.

Ceny biletów

Ceny biletów uzależnione są często od różnych ważnych wydarzeń, świąt oraz dni tygodnia. (droższe weekendy). Warto zwracać uwagę na akcje typu „szalona środa” etc.

Przewoźnik przewoźnikowi nierówny. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup biletu warto poczytać opinie o firmie, która dowiezie nas całych do celu. Jednak z doświadczenia wiem, że opinie te mogą być mało pomocne, ponieważ ludziom ciężko dogodzić, a i ich poczucie estetyki i komfortu bywa różne.

Regulamin

Kolejna ważna rzecz. Regulamin przewoźnika. Warto się z nim zaznajomić, aby wiedzieć co zgotuje nam linia lotnicza jeśli np. ucieknie nam samolot, bądź zostanie odwołany. Zwłaszcza jeśli decydujemy się lecieć tanimi liniami lotniczymi.

Przesiadki!

Loty z przesiadką. W przypadku Indii jest to nieuniknione. Zawsze czeka nas jedna, bądź więcej przesiadek. My mamy dwie. Mega ważne jest to, aby zdążyć się przesiąść. Jeśli nie zdążymy – może być różnie (tutaj kluczowy jest regulamin przewoźnika – albo pomoże, albo nie. Niestety może się to wiązać z zakupem kolejnego biletu. Droższe linie szukają nam miejsca w następnym locie). Także bierzcie pod uwagę to, że godzina przylotu, to nie godzina, w której postawimy nogę na lotnisku. Sam przylot również może się opóźnić. Często też w zależności od wielkości lotniska, przejście z jednego terminala do drugiego, może nam zająć nawet 30 min! Dodajmy do tego czas lądowania, wyjścia z samolotu, odprawy itd. DLATEGO 30min to zdecydowanie za krótko na przesiadkę!!!!

http://www.lotnictwocywilne.republika.pl/nls.html największe lotniska!

Patrzmy gdzie mamy przesiadkę oraz ile czasu będzie trwała.Czasem nie warto wierzyć w zapewnienia linii, że podane w wyszukiwarce lotów opcje przesiadek są wykonalne. Nam najwięcej czasu zajęło szukanie taniego lotu z przyjaznym dla żółtodziobów czasem przesiadki. Choć cena może być kusząca, czasem nie warto ryzykować i się stresować. Jakby mało wrażeń czekało nad na miejscu:)

https://www.esky.pl/porady-dla-podroznych – porady dla podróżnych! 

Daliśmy dupska

Niedoświadczeni zbytnio podniebnymi podróżami, zawsze kierowaliśmy się na strony pośredników, ALE HOLA HOLA! Czy wiecie, że za pośrednictwo płaci się ok 250zł? ZAWSZE przechodzimy na stronę PRZEWOŹNIKA i tak kupujemy lot, który znaleźliśmy na stronie pośrednika. W ten sposób zaoszczędzimy parę stówek 🙂 

Jak już wspomniałam, poszukiwania biletów rozpoczęliśmy w Maju. Zakupu dokonaliśmy w Czerwcu. Jak to podczas sesji, jest tysiąc ważniejszych rzeczy do zrobienia, np. szukanie biletów właśnie. A więc odbyłam codzienny rytuał przejrzenia wszystkich wyszukiwarek lotów i znalazłam. Spanikowałam. Telefon do chłopaka! Co robimy?! – Bierzemy. Zadzwoniłam na infolinię ESKY. Odebrał Pan Bartosz, który zarezerwował nam lot, jednak jeszcze bez płacenia. Klops! Pieniądze na lokacie. W weekend nie da się jej zlikwidować. No tak…taka pechowca dola. Już zaczynałam wątpić…że wykupią, że dupa, że sobie wymyśliłam znowu nierealne w moim wykonaniu marzenie. Nigdzie nie jedziemy. Ale Kozioł nie odpuścił. Ściepa. Oczyściliśmy każde konto oszczędnościowe, wszystko co mieliśmy na życie i rachunki bieżące itd. Z radością zadzwoniłam do Pana Bartosza, który lada chwila kończył pracę co potęgowało stres i oznajmiłam „Panie Bartoszu! Mam! Mam! Kupuję!” I kupiłam. Dokonaliśmy wszelki formalności. Zakupując bilet przez telefon należy podać numer karty oraz numer weryfikacyjny CVV/CVC, czego niektórzy się boją. I słusznie! Nigdy, nikomu nie powinniśmy go wyjawiać. Jednak w tym przypadku nie da się tego obejść. Dlatego warto wybierać zaufanych pośredników. Warto również pamiętać o zmianie ustawionego limitu na koncie bankowym. My o tym zapomnieliśmy i najadłam się trochę strachu, ale Pan Bartosz ratował sytuację! Oczywiście nie oszczędzając mu szczegółów, dowiedział się, że to nasz pierwszy raz i  radością odpowiedział na wszystkie, nawet najgłupsze pytania.

No i co teraz? Szok. Ryczałam. Ryczałam jak głupia. Ze szczęścia:) Jedziemy.

vlog.png

Cena dwóch biletów wraz z opłatami lotniskowymi wyniosła nas 3860zł. Jedziemy na miesiąc. Jeśli nie ogranicza was czas możecie pokombinować i polecieć jeszcze taniej!

Więcej praktycznych porad:

 

🙂

IMG_20170216_115206.jpg

IMG_20170217_172310.jpg

Dodaj komentarz